Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Fotografia » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Albumy prywatne” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Album Marii Grabowskiej”

 

Uczniowie szkoły podstawowej w Płazie

Kolekcja (zbiór/zespół): Albumy prywatne, Słowa kluczowe: szkolnictwo, duchowieństwo, dziecko, uczeń, nauczyciel, Szkoła Podstawowa w Płazie


Uczniowie szkoły podstawowej w Płazie (rocznik 1918 i 1919). W drugim rzędzie pierwszy z prawej siedzi ks. Franciszek Szewczyk (ur. 1860 w Czarnochowicach koło Wieliczki, wyświęcony na kapłana w 1887r. w Krakowie) który pełnił obowiązki proboszcza w Płazie w latach 1897 -1938. Na zdjęciu widoczni również nauczyciele ze szkoły powszechnej w Płazie: pani Gregorczyk (pierwsza z lewej w drugim rzędzie), obok niej stoi pani Pipczyńska, następnie siedzi dyrektor Druciak,a druga z prawej w trzecim rzędzie stoi żona dyrektora Druciaka.


Nazwa dokumentu: Uczniowie szkoły podstawowej w Płazie
Dział: Fotografia
Kolekcja (zbiór/zespół): Albumy prywatne
Teczka (jednostki archiwalna): Album Marii Grabowskiej
Numer ID: CATL 43 J / 3.3.1
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1931-01-01 - 1931-12-31
Miejsce wytworzenia: Płaza
Typ dokumentu: fotografia
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: MBP w Chrzanowie - udostępniła Maria Grabowska
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: szkolnictwo, duchowieństwo, dziecko, uczeń, nauczyciel, Szkoła Podstawowa w Płazie
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Album Marii Grabowskiej"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.