Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Zbiory osób prywatnych” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Zbiory Małgorzaty Pawlak”

 

Świadectwo Szkoły Zawodowej Dokształcającej Przemysłowej w Chrzanowie z 1928 roku

Kolekcja (zbiór/zespół): Zbiory osób prywatnych, Słowa kluczowe: rzemiosło, Chrzanów (pow. chrzanowski), Szkoła Zawodowa Dokształcająca Powszechna w Chrzanowie, edukacja, świadectwo


Świadectwo ukończenia nauki mieszkańca Balina - Władysława Jurkiewicza (ur. 3.02.1906). Uczęszczał on do Szkoły Zawodowej Dokształcające w Chrzanowie w latach 1925/26 – 1927/28, gdzie kształcił się na ślusarza w klasie III B. Na świadectwie znajdują się informacje na temat religii i zawodu ucznia. Otrzymał on następujące oceny: zachowanie się – bardzo dobry, uczęszczanie – bardzo dobry oraz postęp ogólny bardzo dobry. W tabeli znajdują się oceny z poszczególnych przedmiotów. Na świadectwie znajduje się informacja o ilości godziny opuszczonych i usprawiedliwionych (na 445, 16 godzin opuszczonych i 16 usprawiedliwionych). Świadectwo zostało wydane w Chrzanowie 28 czerwca 1928 roku, podpisane przez kierownika szkoły i wychowawcę klasy (podpisy nieczytelne) oraz opatrzone pieczęcią okrągłą szkoły. W 1946 roku na świadectwie przybito pieczęć podłużną Izby Rzemieślniczej w Krakowie poświadczającą złożenie podania o przystąpienie do egzaminu czeladniczego.


Nazwa dokumentu: Świadectwo Szkoły Zawodowej Dokształcającej Przemysłowej w Chrzanowie z 1928 roku
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Zbiory osób prywatnych
Teczka (jednostki archiwalna): Zbiory Małgorzaty Pawlak
Numer ID: CATL 43 A / 5.1.3
Sygnatura: brak
Autor: wychowawca klasy III b Szkoły Zawodowej Dokształcającej Przemysłowej w Chrzanowie
Data wytworzenia: 1928-06-28
Wytwórca: Szkoła Zawodowa Dokształcająca Powszechna w Chrzanowie
Miejsce wytworzenia: Chrzanów
Typ dokumentu: świadectwo szkolne
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: MBP w Chrzanowie - udostępniła Małgorzata Pawlak
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: rzemiosło, Chrzanów (pow. chrzanowski), Szkoła Zawodowa Dokształcająca Powszechna w Chrzanowie, edukacja, świadectwo
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Zbiory Małgorzaty Pawlak"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.