Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Zbiory osób prywatnych” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Zbiory Małgorzaty Pawlak”

 

Wyciąg z księgi urodzeń urzędu parafialnego rzymsko – katolickiego w Balinie z 1946 roku

Kolekcja (zbiór/zespół): Zbiory osób prywatnych, Słowa kluczowe: dokument, wyciąg, Urząd Parafialny w Balinie, Balin (gm. Chrzanów),


Wyciąg z księgi urodzonych urzędu parafialnego rzymsko-katolickiego w Balinie dla Władysława Jurkiewicza wydany 15.11.1946 roku. Podpis księdza na wypisie nieczytelny. Treść wypisu: „Władysław Jurkiewicz syn Pawła i Marcjanny Gładysek urodził się w Balinie dnia 3 II 1906 roku. Balin, 15 IX 1946 r.” Na wypisie znajdują się trzy pieczęcie: w lewym górnym rogu pieczęć podłużna Urzędu Parafialnego w Balinie, u dołu na środku pieczęć okrągła parafii w Balinie z napisami w języku łacińskim „Sigillium ecclesiae parochialis in Balin”, oraz pieczęć podłużna Izby Rzemieślniczej w Krakowie poświadczająca złożenie podania o przystąpienie do egzaminu czeladniczego. W prawym górnym rogu dokumentu znajduje się notatka „Stempel nalepić [tekst nieczytelny]”. Można przypuszczać, że wyciąg był jednym z dokumentów, które należało złożyć z podaniem o dopuszczenie do egzaminu czeladniczego i w takim celu został wystawiony.


Nazwa dokumentu: Wyciąg z księgi urodzeń urzędu parafialnego rzymsko – katolickiego w Balinie z 1946 roku
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Zbiory osób prywatnych
Teczka (jednostki archiwalna): Zbiory Małgorzaty Pawlak
Numer ID: CATL 43 A / 5.1.4
Sygnatura: brak
Autor: ksiądz parafii w Balinie
Data wytworzenia: 1946-11-15
Wytwórca: Urząd Parafialny w Balinie
Miejsce wytworzenia: Balin
Typ dokumentu: zaświadczenie
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: MBP w Chrzanowie - udostępniła Małgorzata Pawlak
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: dokument, wyciąg, Urząd Parafialny w Balinie, Balin (gm. Chrzanów),
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Zbiory Małgorzaty Pawlak"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.