Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Zbiory osób prywatnych” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Zbiory Małgorzaty Pawlak”

 

Podanie o przyjęcie do Państwowego Liceum Administracyjno-Handlowego w Krakowie z lat 40.

Kolekcja (zbiór/zespół): Zbiory osób prywatnych, Słowa kluczowe: edukacja, Balin (gm. Chrzanów), Państwowe Liceum Administracyjno - Handlowe w Krakowie, podanie


Podanie o przyjęcie Tadeusza Jurkiewicza do Liceum administracyjno-handlowego w Krakowie na formularzu wypełnionym przez Władysława Jurkiewicza (ojca). Podanie ma 4 strony, na pierwszej znajduje się podanie o przyjęcie podpisane przez ojca kandydata oraz jego dane personalne. Na drugiej stronie podania znajduje się deklaracja podpisana przez Władysława Jurkiewicza o treści: „Niniejszym zobowiązuję się na wypadek przyjęcia mego (mej) Tadeusza [wpisane odręcznie]do: 1) Natychmiastowego odebrania kandydata na żądanie Dyrekcji bez roszczenia jakichkolwiek pretensji gdyby kandydat: a) Nie stosował się ściśle do obowiązujących przepisów szkolnych oraz zarządzeń Dyrekcji, b) Nie uczęszczał regularnie na wykłady c) Nie robił należytych postępów w nauce d) Zachowywał się w tak w Zakładzie, jak i poza Zakładem w sposób przynoszący ujmę Zakładowi 2) Uiszczenia opłat ustalonych przez Komitet Rodzicielski Kraków, dnia [niewypełnione][własnoręczny podpis Władysława Jurkiewicza]” Na trzeciej stronie podania znajduje się życiorys napisany przez Tadeusza Jurkiewicza „Urodziłem się w Balinie dnia 28 XI 1931 roku. Do pierwszej klasy szkoły powszechnej zacząłem chodzić w 1938 roku, a siódmą klasę skończyłem w 1945 roku. Po ukończeniu siedmioklasowej szkoły powszechnej w Balinie poszedłem do Publicznej Średniej Szkoły Zawodowej działu handlowego którą ukończyłem obecnie. Jurkiewicz Tadeusz” Czwarta strona jest pusta.


Nazwa dokumentu: Podanie o przyjęcie do Państwowego Liceum Administracyjno-Handlowego w Krakowie z lat 40.
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Zbiory osób prywatnych
Teczka (jednostki archiwalna): Zbiory Małgorzaty Pawlak
Numer ID: CATL 43 A / 5.1.6
Sygnatura: brak
Autor: Władysław Jurkiewicz, Tadeusz Jurkiewicz
Data wytworzenia: 1948-01-01 - 1948-12-31
Wytwórca: Państwowe Liceum Administracyjno - Handlowe w Krakowie
Typ dokumentu: podanie
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: MBP w Chrzanowie - udostępniła Małgorzata Pawlak
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: edukacja, Balin (gm. Chrzanów), Państwowe Liceum Administracyjno - Handlowe w Krakowie, podanie
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Zbiory Małgorzaty Pawlak"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.