Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Zbiory osób prywatnych” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Zbiory Elżbiety Markiewicz”

 

Karta legitymacyjna pospolitego ruszenia K z 1915 roku

Kolekcja (zbiór/zespół): Zbiory osób prywatnych, Słowa kluczowe: wojsko, żołnierz, służba wojskowa, Austro-Węgry, I Wojna Światowa, dokument


„Karta legitymacyjna pospolitego ruszenia K” wystawiona dla Józefa Markiewicza z wynikiem badania zdolności pospolitaka do służby w pospolitym ruszeniu (niezdolny). Pierwszą część dokumentu zawierającą dane personalne wypełniał urząd gminy. Z niej możemy dowiedzieć się, że Józef Markiewicz, syn Jana i Maryi z Lipskich urodził się w 1892 roku w Lipnikach w powiecie Biała na terenie Galicji, ukończył 2 klasy realne i znał dwa języki polski i niemiecki. W 1915, kiedy wypełniano kartę, mieszkał w Kościelcu i pracował jako telegrafista kolejowy. Karta została wypełniona 25 V 1915 roku i podpisana przez naczelnika gminy (podpis nieczytelny). Wpis o niezdolności do służby wojskowej został datowany na 7 czerwca 1915 roku.


Nazwa dokumentu: Karta legitymacyjna pospolitego ruszenia K z 1915 roku
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Zbiory osób prywatnych
Teczka (jednostki archiwalna): Zbiory Elżbiety Markiewicz
Numer ID: CATL 43 A / 5.2.2
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1915-05-25 - 1915-06-07
Wytwórca: Urząd Gminny w Kościelcu, komisja wojskowa
Miejsce wytworzenia: Kościelec, Chrzanów
Typ dokumentu: zaświadczenie
Język: ger
Prawa do dysponowania publikacją: MBP w Chrzanowie - udostępniła Elżbieta Markiewicz
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: wojsko, żołnierz, służba wojskowa, Austro-Węgry, I Wojna Światowa, dokument
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Zbiory Elżbiety Markiewicz"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.