Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Zbiory osób prywatnych” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Zbiory Małgorzaty Pawlak”

 

Wiersz do robotników z dwudziestolecia międzywojennego

Kolekcja (zbiór/zespół): Zbiory osób prywatnych, Słowa kluczowe: poezja, Chrześcijański Związek Zawodowy, propaganda, ruch robotniczy


Wiersz propagandowy nieznanego autora o inicjałach J.J. Prawdopodobnie jednago z członków Chrześcijańskiego Związku Zawodowego pt."Do robotników!" Robotnicy polscy w swej obronie/ Splećmy nasze spracowane dłonie/ Stańmy silni na naszym zagonie/ Złączmy siły w naszym narodowym/ Chrześcijańskim związku zawodowym!!/ Jeśli nie chcesz mieć przewodcą żyda/lub gdy ich "opieka" ci się wyda/ krzywdą dla stanu robotniczego/ Chodź do Polskiego zawodowego/ Chrześcijańskiego związku naszego!!/ gdy nie chcesz być sługą samickiego/ żywiołu międzynarodowego/ Nie chcesz z ducha wschodniego "walki klas"/ chcesz by duch zemsty ustąpił z mas/ Przystąp z siłą przekonania do nas!!/ Sprawiedliwości się domagamy/ Boga i Kościół za soba mamy/ z nami Chrystus "synem Cieśli" zwany/ z nami powaga Jego Kościoła/ o prawa dla robotników woła!!!


Nazwa dokumentu: Wiersz do robotników z dwudziestolecia międzywojennego
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Zbiory osób prywatnych
Teczka (jednostki archiwalna): Zbiory Małgorzaty Pawlak
Numer ID: CATL 43 A / 5.1.7
Sygnatura: brak
Autor: J.J.
Data wytworzenia: 1921-01-01 - 1939-12-31
Typ dokumentu: wiersz
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: MBP w Chrzanowie - udostępniła Małgorzata Pawlak
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: poezja, Chrześcijański Związek Zawodowy, propaganda, ruch robotniczy
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Zbiory Małgorzaty Pawlak"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.