Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Fotografia » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Albumy prywatne” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Album Pawła Kaczanowskiego”

 

Egzekucja Żydów w Chrzanowie (Krenau) w 1942 roku - 2

Kolekcja (zbiór/zespół): Albumy prywatne, Słowa kluczowe: Chrzanów (pow. chrzanowski), egzekucja, Żydzi, Holocaust, II Wojna Światowa


29 kwietnia 1942 roku w Chrzanowie odbyła się egzekucja 7 Żydów za nielegalny wypiek chleba oraz handel żywnością. Straceni zostali: Izrael Gerstner i jego dwóch synów Samson Gerstner i Chaim Gerstner (piekarze), Schaja Spangelt (kupiec), Izreal Firsch (wytwórca firan), Fajwel Waldman i Berek Erenfryd (kupiec z Olkusza. Zdjęcie zostało wykonane po egzekucji. Widać na nim ofiary oraz rozchodzących się uczestników tego zdarzenia. Zwłoki ofiar zostały wywiezione do obozu Auschwitz. Oryginalne zdjęcie pochodzi ze zbioru Pawła Kaczanowskiego.


Nazwa dokumentu: Egzekucja Żydów w Chrzanowie (Krenau) w 1942 roku - 2
Dział: Fotografia
Kolekcja (zbiór/zespół): Albumy prywatne
Teczka (jednostki archiwalna): Album Pawła Kaczanowskiego
Numer ID: CATL 43 J / 3.15.2
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1942-04-29
Miejsce wytworzenia: Chrzanów
Typ dokumentu: fotografia
Język: pol
Powiązania: CATL 43 J / 3.15.1
Prawa do dysponowania publikacją: MBP w Chrzanowie - udostępnił Paweł Kaczanowski
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Chrzanów (pow. chrzanowski), egzekucja, Żydzi, Holocaust, II Wojna Światowa
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Album Pawła Kaczanowskiego"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.